Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання. Том І. Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання

Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання. Том І. Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання

14969
Немає в наявності
характеристики Опис
Переплет мягкий 
Издательство Право 
Язык украинский 
ISBN 978-966-937-513-1 
Год издания 2018 
Вес 0.2 кг 
Тип издания Монография 
Тираж 100 шт
Автор Баранов А.А. 
Количество страниц 344 стр

У монографії досліджено виникнення та розвиток феномену Інтернету речей, на численних прикладах з’ясовано його унікальну роль у розвитку соціуму, на основі аналізу особливостей складу та функціонування технологій, які при цьому використовуються, в інтересах подальших юридичних досліджень обґрунтовано та запропоновано визначення терміна «Інтернет речей».

З метою визначення проблем правового регулювання в умовах безпрецедентної масштабності застосування, різноманітності техніки та технологій, що можуть бути задіяні, величезного потенційного впливу на різні сегменти діяльності як у цілому цивілізації та окремих держав або корпорацій чи фірм, так і на життя кожної окремої людини, вивчено та узагальнено зміст можливих ризиків та бар’єрів на шляху впровадження та функціонування Інтернету речей.

Запропоновано розглядати Інтернет речей як адаптивну, самоконфігуровану, гетерогенну, гібридну, багатозв’язну, багатовимірну і багатофункціональну глобальну гіперсистему, що додає певних системних правових проблем, але є вкрай необхідним для побудови адекватних правових моделей для різних прикладних сегментів людської діяльності.

Як типові приклади наведено методологічні підходи щодо аналізу, з’ясування та формулювання правових проблем, пов’язаних із розвитком інформаційної інфраструктури Інтернету речей, застосування штучного інтелекту та роботів, автономних автомобілів, кораблів і дронів, з використанням розумних контрактів, особливостями захисту персональних даних, авторського права та права інтелектуальної власності, із забезпеченням кібербезпеки, із визначенням юридичної відповідальності тощо.

Показано, що система правового регулювання, яка є надважливим фактором впровадження та використання технологій Інтернету речей, повинна стати результатом діалектичного розвитку традиційної системи права.

Для науковців, студентів і аспірантів, працівників органів державної влади, юристів і фахівців у сфері Інтернету речей.

Відгуки

Про цей товар немає відгуків