Політико-правові засади бюджету участі в системі демократичних практик: світовий досвід і Україна

Політико-правові засади бюджету участі в системі демократичних практик: світовий досвід і Україна

14435
Нет в наличии
характеристики Описание
Издательство Юридична думка 
Автор Іщейкін К.Є. 
ISBN 978-617-665-036-2 
Тираж 100 шт
Количество страниц 404 стр
Переплет твердый 
Год издания 2018 

Розглянуто передумови зростання значення громадянської участі у сучасних політичних процесах та появи нових інструментів залучення громадян до процесів прийняття рішень, зокрема бюджету участі.
Показано, що теоретичне обґрунтування нова модель участі отримала у концепціях учасницької та дорадчої демократії, а на практиці почала широко реалізовуватися з початку XXI ст.
Розкрито еволюцію цього феномена, передумови, що сприяли його впровадженню (зростання демократичного дефіциту, наростання кризових явищ у державному управлінні, децентралізаційні процеси) та класифіковано різновиди бюджетів участі.
Проаналізовано міжнародний досвід впровадження бюджетів участі, зокрема у Північній Америці та на Європейському континенті; особливості його запозичення різними країнами.
Розглянуто досвід українських міст, які почали реалізацію бюджету участі з 2015 року, визначено його особливості у порівнянні з міжнародною практикою, визначено позитивні й негативні наслідки застосування такого інструмента участі та розроблено рекомендації щодо його вдосконалення, у тому числі шляхом внесення змін до законодавства України.
Для науковців, викладачів, політиків, державних службовців, широкого загалу читачів, які прагнуть брати участь у суспільно- політичному житті.

Отзывы

Об этом товаре пока нет отзывов