Правонаступництво України щодо міжнародних договорів СРСР

Правонаступництво України щодо міжнародних договорів СРСР

13760
Нет в наличии
характеристики Описание
Тираж 100 шт
Количество страниц 424 стр
Переплет мягкий 
Год издания 2005 
Издательство Юридична думка 
Автор Мельник А.Я. 
ISBN 966-8602-06-4 

Монографія присвячена комплексному аналізу вітчизняної практики у сфері правонаступника України щодо міжнародних договорів СРСР з урахуванням новітніх тенденцій розвитку інституту правонаступництва держав, досвіду держав-наступ ниць та міжнародних юрисдикційних органів і депозитаріїв, а також розробці на цій основі рекомендацій по удосконаленню міжнародно- і внутрішньоправового механізму встановлення наслідків правонаступництва стосовно чинності для України договорів колишнього СРСР.
Досліджується юридичний зміст таких міжнародно-правових понять, як «правонаступництво держав», «категорії правонаступництва», «предмет (об’єкт) правонаступництва», «презумпція континуїтету», аналізується природа інституту правонаступництва, пропонується його дефініція, з’ясовуються місце і роль цього інституту в системі міжнародного права, характер його взаємозв’язку з правом міжнародних договорів.
Надається оцінка сучасного статусу Віденської конвенції про правонаступництво держав стосовно договорів 1978 р., ідентифікуються загальновизнані принципи у цій сфері, які набули звичаєвого характеру.
Детально аналізується практика України у сфері правонаступництва щодо дво- і багато-сторонніх договорів СРСР, включаючи територіальні й правовстановлюючі угоди, питання їх статусу у внутрішньому правопорядку України, надається аналіз Закону України «Про правонаступництво України» 1991 р., інших законодавчих та нормативно-правових актів, на підставі чого вносяться пропозиції для усунення виявлених недоліків національного законодавства України.
Зібрані автором та розміщені в додатках тексти міжнародно-правових документів у сфері правонаступництва України публікуються вперше і становлять систематизоване дже¬рело інформації про чинні двосторонні договори СРСР. Крім того, у додатку подається перелік чинних для України багатосторонніх договорів СРСР, юридична сила яких для України була підтверджена документально.
Розрахована на науковців-міжнародників, юристів-практиків, фахівців у сфері зовнішніх зносин, аспірантів, викладачів, студентів, всіх тих, хто цікавиться питаннями розвитку сучасної теорії міжнародного права і практики України.

Отзывы

Об этом товаре пока нет отзывов