Сепаратизм як феномен сучасної політики: політологічні та правові аспекти

Сепаратизм як феномен сучасної політики: політологічні та правові аспекти

14740
В наличии
Количество:
итого:
120 грн
характеристики Описание
Переплет мягкий 
Год издания 2010 
Издательство Юридична думка 
Автор Дівак В.В. 
ISBN 978-966-171-304-7 
Тираж 300 шт
Количество страниц 224 стр

У монографії здійснено комплексне дослідження сепаратизму як суспільно-політичного явища та феномена сучасної політики. Показані його особливості на сучасному етапі світового розвитку та проаналізовано окремі методи нейтралізації його проявів.
Доведено, що сепаратизм - обєктивне суспільно-історичне та політико-правове явище, тому не може мати однозначного позитивного або негативного значення та відповідних наукових оцінок. Сепаратизм існуватиме доти, доки самоідентифікація етносів та націй відбуватиметься за принципом "свій" - "чужий". Показано, що в умовах, коли паралельно існують два суперечливі процеси - глобалізація та сепаратизм, можливе посилення сепаратистських рухів у регіонах, багатих на природні ресурси, однак паралельно відбуватимуться світові інтеграційні процеси через нестачу самовідновлювальних ресурсів.
Розкрито основні методи боротьби із сепаратистськими рухами, що прямо залежать від рівня демократичності політичних режимів.
Автор зазначає, що проблема невизнаних або частково визнаних держав свідчить про нагальну потребу вироблення єдиних міжнародних норм і принципів, відповідно до яких такі державні утворення можуть розраховувати на визнання їх міжнародною спільнотою.
Проаналізовано особливості проявів сепаратизму в Україні та визначено запобіжні механізми нейтралізації його проявів.

Отзывы

Об этом товаре пока нет отзывов