Судовий розгляд окремих категорій цивільних справ

Судовий розгляд окремих категорій цивільних справ

12902
Нет в наличии
характеристики Описание
Количество страниц 440 стр
Переплет твердый 
Год издания 2018 
Издательство Белкар-книга 
Автор Васильев С.В. 
ISBN 978-966-1694-99-5 
Тираж 100 шт

Посібник розкриває особливості розгляду найбільш актуальних у практиці судів загальної юрисдикції цивільних справ, знання і облік яких є необхідною умовою належного здійснення правосуддя у сфері цивільного судочинства.

Особливості розгляду окремих категорій цивільних справ входять у коло обов’язкових знань кожного юриста. Залежно від напрямку професійної діяльності коло цих знань може бути різним, але уявити фахівця у галузі права, який не розуміє загальну модель (конструкцію) судового захисту спірних правовідносин, майже неможливо.

У той же час запити практики, що завжди виходять з необхідності пізнання процесуальних особливостей і уміння використовувати ці знання з метою правильного вирішення спору, настійно вимагають наукових розробок у цьому напрямі, виявлення специфічних рис, властивих розгляду тієї або іншої категорії цивільних справ, вироблення рекомендацій із застосування процесуального законодавства при розгляді відповідних категорій цивільних справ.

Основна мета навчального посібника - на основі коплексного аналізу чинного законодавства, процесуальних процедур та судової практики надати можливість кожному, хто стикається з необхідністю захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних та юридичних осіб у порядку цивільного судочинства, отримати необхідну інформацію про порядок порушення, підготовки та розгляду окремих категорій цивільних справ.

Кожна справа, яка розглядається в суді, індивідуальна. Вона характеризується самостійними вимогами та метою, суб’єктивним складом, предметом доказування, засобами доказування, розміром судових витрат тощо. Однак якщо йдеться про досить велику групу спорів, вирішення яких залежить від застосування регулятивних норм, що входять в одну і ту ж галузь права або в один з інститутів цієї галузі, то для правильного застосування цих норм виникає необхідність в урахуванні певної специфіки процесуального характеру і можливості встановлення загальної процесуальної формули, яку можна використовувати для підготовки та розгляду відповідної групи цивільних справ.

Вказана процесуальна формула, що базується на співвідношенні матеріального і процесуального права, складається з таких елементів:

1) правові норми, що підлягають застосуванню при вирішенні справи;

2) підсудність справи;

3) розмір ставки судового збору;

4) особи, які беруть участь у справі;

5) предмет доказування;

6) приблизний перелік необхідних доказів.

При використанні запропонованої процесуальної формули до конкретної цивільної справи навчальний посібник надає можливість ознайомитися з правовими позиціями Верховного Суду України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо застосування окремих норм цивільного законодавства.

У роботі використана судова практика та правові позиції судів різних інстанцій, даються рекомендації із застосування норм матеріального і процесуального права, а також посилання на сучасні наукові публікації.

Видання може бути використане як посібник для студентів-юристів при вивченні курсу «Судовий розгляд окремих категорій цивільних справ», а також як довідник для практикуючих юристів.

Отзывы

Об этом товаре пока нет отзывов