Теоретичні основи класифікації запитань у криміналістиці

Теоретичні основи класифікації запитань у криміналістиці

13292
Нет в наличии
характеристики Описание
Количество страниц 144 стр
Переплет мягкий 
Издательство Право 
Год издания 2008 
Автор Шепітько В.Ю. 
ISBN 978-966-458-015-8 
Тираж 300 шт

Монографія присвячена створенню науково обгрунтованої класифікації запитань та визначенню можливостей їх застосування в процесі спілкування слідчого (судді) та інших учасників кримінального процесу, спряованого на отримання доказової інформації. Проаналізовано наукові підходи до визначення сутності запитання, досліджено інформаційну структуру й особливості постановки та формулювання запитань, їх ситуаційну залежність, функції у системі слідчих дій.
У монографії розглянуто різні підходи до проблеми розуміння та формулювання запитань (лінгвістичний, філософський, логічний, психологічний та криміналістичний), проведено ретельний аналіз ознак запитання та запропоновано його визначення; встановленно місце запитання в структурі криміналістичної тактики. Ви значено його інформаційну структуру, що складається з вербальної складової, яка відображає змістовну частину запитання та обумовлена низкою обєктивних та субєктивних чинників, й невербальної складової, що проявляється в регулюванні процессу безпосередньої взаємодії сторін шляхом діагностики емоційного стану та психологічних особливостей співрозмовника й виражається за допомогою паралінгвізмів, міміки, жестикуляції тощо. Визначено місце запитання у механізмі психологічного впливу.
Емпіричну базу монографічного дослідження склали результати вивчення та аналізу 100 протоколів допиту свідків та обвинувачених за спеціально розробленою анкетою щодо різних категорій кримінальних справ, а також результати анкетування та інтервювання 200 слідчих органів прокуратури та слуюби безпеки України.
Розраховано на науковцій, викладачів, студентів, працівників правоохоронних органів.

Отзывы

Об этом товаре пока нет отзывов