Закон України “Про закордонних Українців”

Закон України “Про закордонних Українців”

12748
Немає в наявності
характеристики Опис
ISBN 978-966-437-367-5 
Издательство Паливода А.В. 
Вес 0.1 кг 
Автор Верховна Рада України 
Тираж 200 шт
Тип издания Закон 
Количество страниц 12 стр
Переплет мягкий 
Язык украинский 
Год издания 2014 

Всі закони України та кодекси України в редакції останніх змін і доповнень!

Закордонний українець - це особа, яка є громадянином іншої держави або особою без громадянства, а також має українське етнічне походження або є походженням з України.

Законом передбачено створення Національної комісії з питань закордонних українців. Ця комісія приймає рішення про надання, відмову або припинення статусу закордонного українця.

Умовами надання особі статусу закордонного українця є:




українська самоідентифікація;


українське етнічне походження або походження з України;


письмове звернення щодо бажання мати статус закордонного українця;


досягнення особою 16-річного віку;


відсутність громадянства України.



Заяви на отримання статусу закордонного українця подаються до закордонних дипломатичних установ України або безпосередньо до Міністерства закордонних справ України. Заяви на отримання статусу закордонного українця Національна комісія з питань закордонних українців розглядає у термін до 90 днів з дня реєстрації такої заяви. У разі позитивного рішення щодо надання статусу закордонного українця Національна комісія з питань закордонних українців видає особі відповідне посвідчення. Посвідчення закордонного українця видається на 10 років з подальшою його перереєстрацією.

Згідно статті 8 закордонні українці - громадяни держав, з якими Україна має візовий режим, мають право на безкоштовне оформлення багаторазової візи для відвідання України без надання відповідного запрошення терміном дії на 5 років на підставі посвідчення закордонного українця.

Статтею 10 Закону передбачається, що захист основних прав і свобод людини та громадянина стосовно закордонних українців є невід'ємною частиною зовнішньої політики України.

Відповідно до статті 11 Закону Україна з метою задоволення національно-культурних і мовних потреб закордонного українця:




під час укладення міжнародних договорів передбачає забезпечення прав українських меншин за кордоном, створення оптимальних умов та можливостей для задоволення їхніх соціальних, культурно-освітніх, інформаційних та інших потреб;


сприяє укладенню міжнародних договорів про співробітництво в галузях культури, освіти, соціального захисту, інформаційного забезпечення з урахуванням інтересів організацій закордонних українців;


надає українським культурно-інформаційним центрам організаційну, методичну, технічну та іншу допомогу в місцях компактного проживання українців за кордоном;


створює умови для радіомовлення та телевізійної трансляції програм з України на територію компактного проживання українців за кордоном.

Відгуки

Про цей товар немає відгуків