Закони України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, "Про громадські об'єднання", "Про кооперацію"

Закони України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, "Про громадські об'єднання", "Про кооперацію"

12760
Нет в наличии
характеристики Описание
Год издания 2019 
ISBN 978-966-437-092-6 
Издательство Паливода А.В. 
Вес 0.1 кг 
Автор Верховна Рада України 
Тираж 200 шт
Тип издания Закон 
Количество страниц 68 стр
Переплет мягкий 
Язык украинский 

Всі закони України та кодекси України в редакції останніх змін і доповнень!

Закон України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” визначає особливості правового регулювання, засади створення, права та гарантії діяльності професійних спілок.

Метою створення професійної спілки є здійснення представництва та захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки. Цей Закон, так само як і Конституція України, надає право громадянам України на основі вільного волевиявлення без будь-якого дозволу створювати профспілки, вступати до них або виходити з них на умовах, які визначені їх статутами. При цьому, ніхто не може бути примушений вступати або не вступати до профспілки.

Членами профспілок можуть бути особи:
які працюють на підприємстві, в установі або організації незалежно від форм власності і видів господарювання;


які працюють у фізичної особи, яка використовує найману працю;


які забезпечують себе роботою самостійно;


які навчаються в навчальному закладі.Профспілки або організації профспілок можуть мати статус:
первинних;


місцевих;


обласних;


регіональних;


республіканських;


всеукраїнських.Закон визначає перелік положень, які повинні бути в статуті (положенні) профспілки або об'єднанні профспілки.

Профспілки, їх об'єднання легалізуються шляхом повідомлення. При цьому, легалізуючий орган не може відмовити в легалізації профспілки, об'єднання профспілок. Органами, які здійснюють легалізацію профспілок, їх об'єднань є:
Міністерством юстиції України - щодо всеукраїнських профспілок, їх об'єднань;


Головне управління юстиції в Автономній Республіці Крим;


обласне, Київське та Севастопольське міське управління юстиції;


районне, районне у місті, міське (міст обласного значення) управління юстиції.Одночасно, Закон визначає, що профспілки, їх об'єднання можуть припинити свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску). Діяльність профспілок, їх об'єднань, яка порушує Конституцію України або закони України, може бути заборонена лише за рішенням суду. А профспілки зі статусом всеукраїнських і республіканських або об'єднань профспілок з таким статусом - лише за рішенням Верховного Суду України.

Окремий розділ Закону містить права та обов'язки профспілок, їх об'єднань. Встановлюється перелік гарантій для членів виборних органів профспілок, об'єднань профспілок, а також повноважних представників цих органів. При цьому, роботодавець зобов'язується створювати належні умови для діяльності профспілкових організацій, які діють на підприємстві, в установі або організації.

Для осіб, які чинять перешкоди у здійсненні права громадян об'єднуватися у профспілки, а також - для посадових осіб, які перешкоджають законній діяльності профспілок, їх об'єднань встановлюється відповідальність.

Отзывы

Об этом товаре пока нет отзывов